Záchrana VIP a likvidace HVT

Dne 7.1.2018 (neděle), proběhla akce s cílem záchrany VIP a likvidace HVT. Jako dodatečný úkol bylo zadáno zničení HQ v civilní budově využívané nepřítelem.
Zúčastnili se:
Alpha team: Atexor, Floki, Wutteon a VolTurion.
Punisher: Boci, Finn, Guláš, Dorgo, Homik a Happen.
Spartan: Czepo, Ragy.
Vixen: Falcon, DanGr, Jany, G1nom, Blunder, Kriss a Mik.
Actual: Drake.
Po vybavení došlo k organizační schůzi velitelů, naplánoval se postup a ujasnilo se spojení s pořadím v konvojích.
Vyrazili jsme ze základny na stanovený výchozí bod k plnění úkolů. Po cestě jsme narazili na 2 IED, která jsme objeli. Následně jsme narazili na nepřátelský checkpoint, kde došlo k výbuchu posledního vozidla vlivem IED, které se ostatním podařilo nějak minout. Konvoj sjel z cesty pod terénní nerovnost a vystupující pěchota následně provedla čelní útok a obchvat. Cíle byly zničeny (6x pěchota a 1xGrad).
Následně jsme dorazili na výchozí bod kde jsme se dostali do kontaktu s pěchotou. Nepřítele jsme beze ztrát zničili.
Spartan byl vyslán provést průzkum a najít si pozorovací pozici. Při dalším postupu nás napadly dva nepřátelské tanky. Došlo k poškození jednoho MRAPu a ztrátě jednoho člena Punisheru.
Následně jsme pokračovali kombinovaným postupem na záchranu rukojmích. Postupně jsme likvidovali další kontakty. icméně na bodě vyznačeném úkolem jsme nenašli nikoho. Napadli nás další dva tanky a jeden z nich se bugnul (nešel zničit). Takže těžké ztráty a následně jsme jej “zničili” spojeneckým Abramsem. Pokračovali jsme dál a zjistili jsme, že ani HVT není na místě. Rozhodli jsme se tedy přeskupit a zaútočit na HQ. Po přeskupení jsme se jako konvoj vydali na HQ, prověřili jej, ale nikoho jsme nenašli. Místo bylo opuštěné. Nepřátelské patroly v dálkách úspěšně likvidoval Spartan a zbytek celku podminoval HQ, po pár technických problémech “zničil” HQ a v konvoji jsme se vrátili zpět na základnu bez dalších zastávek a problémů po cestě. Na základně proběhla hromadná porada a velitelé se vyjádřili k akci.

Moje závěry: Pracovat na individuálních schopnostech a znalostech. Věnovat se hlavně manévrům a dílčím úkonům (znalost cqb/sut, formace a manévry v rámci konvojů apod.). Spolupráce a komunikace v rámci oddílů a družstev. Nezaznamenal jsem žádné závažnější problémy, takže hodnotím velmi kladně! Akce jako taková byla v zásadě úspěšná 

Howg!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.