Report ze dne 18.2. Komplexní výcvik – event 13. brigády

Debrief VO SPARTAN: Dne 18Feb2018 v 1800 se Black Lion zúčastnil komplexní operace s námětem na mezinárodní server Brigade 13.

Za Black Lion se uskutečnil výběr zájemců, kteří se stali součástí jednotky SPARTAN o síle 11 členů. Dále pak byla k dispozici logistická podpora Rainbow,  medevac EAGLE, CAS THUNDER, dělostřelecká podpora PEGAS.

Úkol jednotky byl zabít OPFOR velitele, který se nacházel u obytného komplexu pěti budov (kóta 318.). Jednotka SPARTAN byla vysazena jižně od oblasti, za krytí THUNDER. Následovalo nasunutí směrem na sever, do místních lesů. Přibližne 1km od pozorovacího stanoviště OP SAND, se jednotka rozdělila na tři části (SPARTAN1, SPARTAN2, SPARTAN 3 odstřelovači ), aby mohla začít pozorovací činnost. Po rozdělení se dostal tým SPARTAN 3 do kontaktu, kde došlo k zabití dvou členů. SPARTAN 1,2 nepřítele zničila ze zálohy.

OP SAND – v čase 19:55 se jednotky SPARTAN dostali na pozorovací stanoviště OP SAND, kde zahájila pozorovací činnost a další plánování operace. Avšak při její smůle, měl to samé v plánu protivník, který se přesouval na tuto kótu. Jednotka byla opět v kontaktu s nepřítelem a byla nucena povolat Leteckou podporu ( CAS ) THUNDER /AH 64-Longbow/. Zde protivník nasadil i obrněné vozidla BRDM. Celkově byla při obraně zničena 3x vozidla BRDM, 4x pěší prvek, 1x GAZ s AGS. Ztráty byly i na naší straně, proto bylo požádano o MEDEVAC volací znak EAGLE. Po odletu MEDEVACu se jednotka přeskupila východně od oblasti OP SAND , kde provedla reorganizaci a za stálého tlaku protivníka se nasunula do oblasti útoku. Rozdělena na dvě skupiny, SPARTAN 1 a SPARTAN 2,3.

 

Útok na komplex zahájila SPARTAN 1, obrannými granáty , výbuch těchto granátu byl signálem pro SPARTAN 2,3 aby zahájil útok z boku. Protvník tento útok nečekal, a byl zklikvidován. Velitel OPFOR byl mezi mrtvýma. Došlo také ke zraněním členů, ale tyto zranění nebyla vážná. Následně byl přivolán EAGLE, který jednotku odsunul zpět na FOB LION.

Debrief THUNDER: Výzbroj AH-64 Longbow. Byl přivolán do bitevní situace, aby podpořil postup jednotek SPARTAN. THUNDER vyřadil 2x nepřátelské kolové vozidlo BRDM a 2 nepřátelské stroje typu AA, které výrazně ohrožovaly další manévry bojového vrtulníku. Při tomto útoku byl stroj zasažen a vyřazen systém HELLFIRE, a proto byl nucen opustit oblast a zahájit opravy u RAINBOW. Na tomto bodě došlo k doplnění zásob, paliva a k opravě vrtulníku. Dále THUNDER byl opět povolán a skenování komplexu na který byl veden útok. Při zpátečním návratu byl stroj zaměřen AA systém, avšak pilot situaci zvládl a vyhnul se tak sestřelení.

 

Debrief PEGAS: Výzbroj M109M6 houfnice, vzhledem ke špatnému spojení nasunutí na pozici blíže k operačním jednotkám. Celkově vypáleno 20 ran.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.