Osvobození válečného zajatce

Operace začala brzo ráno vrtulníkovým výsadkem na ostrov Malden. U LZ na nás čekal náš předvoj DanGr s hamrem. Po rozednění jsme se vydali na poloostrov osvobodit drženého reportéra, který měl mít informace o pozici PoW. Při přesunu jsme však vjeli do pasti, která nás stála většinu družstva. Zbytek se vyvázal z kontaktu a čekal na přílet posil. Po přeskupení provedlo družstvo protiútok a probojovalo se až k zajatému reportéru. Zraněného reportéra jsme následně ukryli do Safehousu.

Reportér nám dal tip na civilistu, který by o PoW mohl vědět a tak jsme se vydali za ním. Bohužel našemu nepříteli (ČDKZ) došlo, co se děje a tak se rovněž vydal pro onoho civilistu zamést stopy. Přišli jsme právě v čas a civilistu jsme po tuhých bojích zachránili. Ten nám následně rád sdělil, kde “Čedaci” ukrývají onoho zajatce.

PoW se nacházel méně než kilometr od naší pozice, cesta k němu však byla otevřená a střežena nepřátelskou Shilkou. Po skrytém nasunutí družstva na palebné pozice jsme požádali dělostřelce na základně o salvu přesné munice kterou jsme naváděli laserem. Nepřítel ani nevěděl, co na něj přišlo. Družstvo se po následné přestřelce přesunulo ke komplexu s PoW. Po obsazení komplexu jsme našli PoW, při odchodu nás však překvapil mohutný protiútok nepřátelských jednotek rychlé reakce (QRF – Quick Reaction Force), který nás v komplexu uvěznil.

Po těžkých bojích a několika ztrátách jsme se rozhodli k riskantní akci – zavolali jsme si odvoz vozidlem UAZ a v mezičase příjezdu jsme znovuzískali dvorek uprostřed komplexu. UAZ přijel zrovna na čas a tak jsme zahájili evakuaci. Při rozjíždění vozidla směrem domů si však našla naši pneumatiku nepřátelská střepina z granátu, nepřítel současně vnikl do komplexu a spustil těžkou palbu na poškozené vozidlo. Za nemalých obětí se družstvu povedlo přesunout PoW zpět do budovy, avšak družstvo bylo těžce zraněné, jeho řady již byly přepadem prořídlé, a jediná cesta ven z tohoto pekla byla nepojízdná. Zbylí členové družstva kladli marný odpor při obraně budovy, avšak se jim povedlo schovat v ní PoW. Základna následně ztratila s družstvem rádiový kontakt.

Do bojové oblasti byl nasazen vrtulník UH-60 Black Hawk osazený pilotem, palubním střelcem a výsadkovým týmem o dvou členech. Black Hawk po příletu do oblasti začal nad AO kroužit a jeho plná boční palba, tvořená minigunem a osobními zbraněmi výsadku oslabila nepřátelské jednotky v oblasti. Pilot následně provedl nebezpečné přistání do úzkého dvorku, výsadek se následně za krycí palby opět kroužícího Black Hawku dostal do budovy a našel PoW. Poškozený Black Hawk následně za těžké opětované palby nepřítele přistál vedle komplexu a naložil výsadek i se zajatcem. Po opuštění AO jsme vyzvedli reportéra ze safehousu a přiletěli na základnu, kde jsme podali hlášení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.